Danny & Luis

NEWS

Majstrovský zásah v Rakúsku 12.10.2008

V tento dostihmi nabitý víkend sme sa nakoniec rozhodli zabojovať o titul majstra Rakúska a vybrali sme sa do Marcheggu. Ranná hmla si naponáhlo nedávala a zmizla až tesne pred obedom. Vtedy ale ešte stále neboli na rade naši psi, kedže prednosť dostalo 49 sólobehov nechrtov a iných friend´s:) Takže prvý dostih whippetov mal poradové číslo 50. Na štarte sa zišiel obrovský nepomer v počte zástupcov jednotlivého pohlavia a to 16 ku 8 v prospech súk. Nechýbali tu mená ako Dolce Vita Blue North, Betty Black Arrows, Explozka, Finta a Tequila Ticking Timebomb s slovenké zástupkyne Emmeline Isis Wind a Caramia Van de Groene Golf. Medzi psami bola konkurencia menšia ako sme na začiatku očakávali, ale aj napriek tomu sa tu objavili súperi, ktorých vďaka výsledkom poznajú aj na vrcholových podujatiach ... Gilardino Ticking Timebomb, Inzagi ze Springbart, Ducati Blue North. Ďalej štartové pole dopĺňali slovenký Aaron, a Jack Daniels ze Springbart, český Centauro Spitfire Moravia, rakúsky Aries a samozrejme Luis. V prvom rozbehu si Luis vybral štartovaciu prestávku a v boxe mierne zaspal čo využil Gilardino, ktorý si vcelku s prehľadom dobehol pre víťazstvo v rozbehu. Po maličkej kolízii v prvej zákrute v ktorej sa stretli Luis a Ducati sa obaja po zrovnaní vydali stíhať "Dina" ... Podstatne lepšie to dopadlo pre Luisa, aj keď neúspešne, a tak si dobehol pre druhé miestov vo veľmi slabom čase. Druhý rozbeh bol o poznanie lepší .. skvel štart a víťazstvo štart-cieľ za 22,8 iba 0,03 stotiny pred "Dinom" a ďalšie 0,03 s pred Inzagim:) Danny vo svojom jedinom rozbehu statočne vzdoroval veľkej Indire, no stačilo to iba na predbehnutie Leartesa Ayort Back a dobeh na druhom mieste a postup do obednajšieho finále. V ňom sa celý priebeh zopakoval a tak sa Danny stal vicemajstrom Rakúska:) Finále psov bolo napínavé iba do otvorenia boxov. Luis akoby sa preštrikoval ešte cez zavreté mreže a po ich otvorení už bol o celú dĺžku tela pred súpermi. Jeho náskok sa do prvého oblúka ešte zvýšil a úplne suverénne si ho postrážil až na cieľovú čiaru a zvíťazil sa slušných 22,68 a získal tak pre seba titul majstra Rakúska. Na druhom mieste dobehol Inzagi a stupne víťazov doplnil Gilardino. Štvrtý Duacati, piaty Centauro a šiesty Jack Daniels sa museli uspokojiť s predávaním cien mimo stupňov ... Súboj medzi fenami bol napínavý až na cieľovú čiaru. Tú nakoniec ako prvá preťala Dolce Vita tesne pred našou Betty. Na skvelom trťom mieste dobela Caramia, štvrtá Luisková sestrička Finta, piata Grande Tequila a pole uzavrela ďalšia slovenská zástupkyňa Emmeline. Po finálových behoch následovalo ešte druhé kolo sólobehov a tak som sa musel pobrať domov skôr. Ako vždy mi aj tentokrát pomohol Maťko Dian, ktorému som Luisa v Marcheggu nechal na záverečnú dekoráciu a po jej ukončení, zbalení sa a rozlúčení so skvelou českou výpravou mi ho doniesol opäť späť do Bratislavy. Maťko  ĎAKUJEM
Poslední komentáře
13.10.2008 19:06:32: Aj vipetíci Quido,Baldy,Iron sa pripájajú ku gratuláciám.Ešte raz ďakujem pekne za pomoc.ZuzanaBsmiley...
13.10.2008 10:10:03: Ďakujeme !!!
13.10.2008 08:11:46: gratulacia aj od vipetikov z London´s fog!!smiley${1}
12.10.2008 23:47:39: zasa sme sa zabudli podpisat smiley${1}