Danny & Luis

NEWS

CACIL-ový zásah v Rakúsku 5.10.2008

V nedeľu 5.10.2008 sa na závodisku v rakúskom Untersiebenbrune uskutočnil ďalší medzinárodný dostih so zadávaním titulu CACIL. Kedže ja som mal pracovné povinnosti, poprosil som Maťka Diana či by mi tam Luiska nezobral. Veľmi ma potešilo jeho súhlasné prikývnutie a tak sme si o 7:45 ráno na pumpe malého Luisa prehodili z auta do auta:) Konkurencia tiež nespala a tak sa na štarte zišlo to najlepšie zo slovenska, rakúska a poľska, doplnené psami z maďarska a čiech. Medzi psami to boli Probaxon Aston ( 8. miesto z tohtoročných majstrovstiev Európy ), Lionel a Jack Daniels ze Springbart, Balifail Ayron a Aretino a Dévaj Sir Winston. Táto dráha bola pre Luisa a aj pre Maťka úplne novou a tak mal miernu nevýhodu voči súperom. Popasoval sa s ňou ale skutočne nadmieru výborne. Už prvý rozbeh v ktorom mu boli za súperov Aston, Ayron a Jack sľuboval napínavý súboj. Luis z boxu 2 výborne štartoval a v rozbehu s prehľadom štart - cieľ zvíťazil pred Ayronom, Astonom a Jackom. V druhom rozbehu, kde sa stretol s Jackom a Aretinom to bol opäť slušný štart, opäť z boxu 2 a opäť víťazstvo štart - cieľ. Zhodné časy z oboch rozbehov 23,96 mu stačili na nečakanú červenú jednotku do finále. V ňom štartoval z boxu číslo 4 a aj napriek miernej kolízii sa udržal veľmi dobre na nohách a do tretice zostal v tento dostihový deň neporazený, čím získal svoj tretí titul CACIL. Na druhom mieste dobehol Aston, tretí Ayron, štvrtý Lionel a pole uzavreli Aretino a Sir Winston. Medzi fenami vyhrala tento rok neuveriteľná Balifail Anemona. Za ňou dobehla Luisová sestrička Finta Ticking Timebomb a na treťom mieste stupne víťazov doplnila Krystin Vlapan. Teraz dáme chvíľku oddych a zregenerujeme sa pred náročným koncom sezóny. Na dráhu sa postaví Luis spolu s Dannym už najbližšiu nedeľu v rakúskom Marcheggu. Ešte raz chcem veľmi veľmi poďakovať Maťovi Dianovi, bez ktorého by sa tento úspešný deň nekonal !!!