Danny & Luis

NEWS

V maďarsku na polnočnom derby by už neprekvapilo nič... :) 31.7.2010

... ani keby mladučký Chester mal ten nos nakoniec o kúsok dlhší a spôsobil šok :).. ale pekne poporiadku. Počasie na výbornú. Ani príliš teplo ani chladno, jednoducho tak akurát. Hneď na úvod najväčšie prekvapenie pre všetkých, ktorý sú zvyknutí na skvelú atmosféru búriacich tribún po tom ako Váš pes z osvetleného boxu letí strmhlav do tmy. Správa, že polnočné derby sa pobeží o 20:00 bola miernym sklamaním, ale čo už... Druhé prekvapenie nastalo pri prihlasovaní, kedy si organizátor asi podľa sympatií vyberal vstupné v hodnote 15 alebo 30 Eur. Nakoľko mám posledných niekoľko týždňov skutočne "šťastných", bol som rád, že som nedostal 45 a tak som teda zaplatil tú vyššiu. Ale aspoň mierne ste boli za svoje vstupné odškodnení v podobe poukážky na bezplatnú návštevu toalety, kde znudene čakala hajzelbaba aby si prezrela Váš opečiatkovaný lístok. :) K pretekom ... Po škrte Cassiniho medzi psami sa pridal Gilardino, takže nádej na finálovú šestku ostávala bez lepšieho tréningu a 5 týždňovej pauze bez dráhy asi tým na čo sme sa zamerali najviac. Ak som do finálového koša automaticky priradil pomerne neporaziteľného Viktora, rýchleho Gilardina, mladého Chestera a spoľahlivého Dynamiqua, tak sa relatívne priechodnými stali Thunder, Armani, D´Artagnan a slovenský Chamnapan. Po prvom behu bol Luis so 6  -tym časom na postupových priečkach do finále. Možnosť fakultatívneho behu som nevyužil, no našťastie bol beh súperov pomalší a tak sa zoradila finálová šestica v poradí. Viktor, Dino, Chester, Dynamique, Thunder a Luis. Medzi fenami Tara, Ultimatum, Ultra Diesel, slovenská Arka, Grande Tequila, a Artemis. Ďalším prekvapením bola podľa rozpisu účasť Chamíka vo finále a zopár ďalších faox paox, ktoré sa podľa organizátora po prepočítaní časov todarilo opraviť a tak Luis nastupoval do finále so štvorkou :) :) :) Mať tak ich kalkulačku na MS, tak by som si trúfal aj preraziť medzi najlepších :) Nakoniec ale ani štvorka nebola to pravé orechové, pretože pri lose to bol box 6 a po ľavici Thunder.( Mimochodom číslo 6 = box 2 :) A tak asi po 10 metroch po štarte bolo vymaľované. Kolízia s Thunderom a už iba opätovné rozbiehanie sa... O čom bolo rozhodnuté na začiatku o tom nebolo rozhodnuté doslova na cieľovej čiare. Hneď po štarte sa ujal vedenia mladý Chester (mimochodom syn Luisovej sestričky Finty po Cassinim) a umne a možno aj cielene ? :) zavadzal hviezdnemu Viktorovi, ktorého na druhej strane blokovali ďalší psi. nakoľko Viktor nezvykne príliš využívať vonkajšiu stopu na prešprintovanie súperov, tak čakal a čakal a dobíjal sa a dobíjal a stále nič. Zrazu sa objavila cieľová rovina a Chester stále vpredu. Pár metrov pred cieľom a Chester ešte stále vpredu, cieľová čiara a ................ Chester o pol hlavy vzadu :( Výborných 23,55 a zlepšenie o 3 desatiny nestačilo na 23,54, ktoré sú 4 desatiny za časmi, ktoré behá na tejto dráhe Viktor. Ani stotinový rozdiel v neprospech Chestera neubral na úsmeve jeho majiteľke Kristýne, ktorá žiarila šťastím a napísala hromady sms :) Ak sa už konečne podarí zohnať auto, tak nás čaká ešte tréning na dráhe a potom už MS.