Danny & Luis

NEWS

Lednice 22.9.2007

Tak a máme za sebou ďalší  veľmi vydarený dostih v Lednici, kde sa bežalo o Lednický zlatý box a zároveň o majstra SR. Na štarte ako na každých závodoch dominovali whippeti. Medzi fenami sa na štart postavilo 10 konkurentiek a medzi psami to bolo 14 celkom zvučných mien. Psov a súk šprintériek bolo opäť pomenej ale aspoň nie jeden, takže bežali v počte 4 resp. 3. Ako prvý sa na štart postavil Danny, ktorý po otvorení boxov zaostal a celý čas až do cieľa iba neúspešne sťahoval náskok Belcrediho Flying Children. Kedže boli na štarte iba 3 psi, vštci postúpili do obednajšieho A finále. V dvoch rozbehoch súk a troch rozbehoch psov sa bojovalo o priamé postupové  pozície do Á-čka. Vo fenách postupovali priamo dve prvé a v psoch iba najrýchlejší z rozbehov. Z prvých dvoch rozbehov psov postúpili favoriti Kenwood ze Springbart a In Time ze Springbart. Luis štartoval s jednotkou v treťom rozbehu a žreb mu prisúdil box 1. Po štarte sa stala kolízia v ktorej bol zapletený aj Luis, no tentokrát z nej neobišiel tak zle a aj napriek miernej strate na Alberta Cordisa sa začala stíhacia jazda, ktorú Luis už pred oblúkol dotiahol do víťazného konca  a tak sme boli ušetrení opravy. Do tej sa však zo slovenských psov dostali Jack Daniels ze Springbart a Lionel ze Springbart. Obaja však svoje opravy vyhrali a spolu s D´Artagnanom Blue North postúpili do A finále. Medzi fenami si tak ako v rozbehu aj vo finále počínala úspešne slovenská Emmeline Isis Wind a skončila celkovo 2. a stala sa tak novou majsterkou SR pre rok 2007. Šprintéry psi bojovali rovnako ako v rozbehu s rovnakým priebehom aj koncom a tak sa Danny tešil z druhého miesta a titulu majstra SR. A -finále psov prinieslo veľkú radosť pre tábor slovenských priaznivcov, keď sa na štarte predstavili hneď  traja slovenskí psi. Luisovi žreb prisúdil box č. 6 z ktorého po štarte vyrazil ako strela, hneď sa dostal na bariéru a svoj náskok pred súpermi iba zvyšoval. Na protilahlej stene viedol o viac ako 7 metrov pred Kenwoodom a In Time-om a náskok si s prehľadom udržal až do konca a jasne vyhral. Získal tak pre seba Lednický zlatý box a s ním titul CACT, rovnako ako aj titul  majstra SR za rok 2007. Druhé miesto obsadil Kenwood, tretí skončil D´Artagnan Blue North za ním In Time, Lionel a Jack Daniels. Takže to bola pre nás veľmi úspešná sobota:)  Teraz si dáme týždňový oddych a budeme v tejto sezóne finišovať 6.10 v Ivánke pri NItre a o týždeň neskôr v Marcheggu. Tak nám držte palce a my Vás budeme informovať.
Poslední komentáře
23.09.2007 15:56:20: Srdečně gratulujeme Luisovi i Dannymu k jejich velkému úspěchu a těšíme se na setkání v Ivance! whip...
23.09.2007 12:31:45: gratulujeme majstrom slovenska!!smiley${1} vipetici z London´s fogsmiley${1}